Zakopane atrakcje z dziećmi

Zakopane z dzieckiem – najciekawsze atrakcje

Chyba nikt, kto choć raz odwiedził nasze polskie, cudowne góry nie ma wątpliwości, że warto zabrać tam swoje dzieci. Szczególnie polecamy miasto położone u stóp Tatr, zapewniające turystom najróżniejsze formy aktywności, niesamowity folklor i spektakularne widoki. Kategoria Zakopane atrakcje jest bardzo bogata.

Letni wypoczynek z pociechami

Nie brakuje turystów, którzy najbardziej lubią przebywać w górach latem. Wcale nas to nie dziwi. Ta pora roku jest przepiękna. Świeci słońce, królują kolory, dni są długie i mamy więcej pozytywnej energii oraz chęci do działania. Powinniśmy do maksimum wykorzystać aurę i spędzać czas przede wszystkim na świeżym powietrzu. Dlatego radzimy zabrać dzieci na piesze wędrówki, które pozwolą poznać region i docenić jego uroki. Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Tatrzański Park Narodowy – to przykłady czarujących miejsc.

Fantastycznym pomysłem na spędzenie czasu są przejażdżki rowerowe. Pokonywanie górzystych terenów na dwóch kółkach to wyzwanie, ale na szczęście tras jest sporo, bez problemu znajdziemy odpowiednią, dostosowaną do umiejętności dzieci. Można skorzystać z wypożyczalni rowerów butorowy.pl, gdzie czeka solidny sprzęt i istnieje możliwość wyboru interesującej trasy, np. o nazwie „wycieczka przygoda”, która prowadzi od szczytu Gubałówki, przez lasy oraz wzgórza. Pozwala ona na obserwowanie tatrzańskiej roślinności, czy hal z pasącymi się owcami. Nie musimy chyba dodawać, że jazda na rowerze świetnie wpływa na zdrowie. Poza tym rodzice powinni pamiętać jak cenny dla rozwoju ich szkraba jest ruch. Dlatego przeglądając dział – Zakopane atrakcje turystyczne latem należy zwrócić szczególną uwagę na tego typu aktywność.

Inną propozycją jest zlokalizowany w centrum park Letnia Zabawa, gdzie doskonale poczują się zarówno starsze, jak i młodsze dzieci. Miejsce to gwarantuje moc rozrywek. Kule wodne, tor pontonowy, łódeczki elektryczne, mini autka, mini quady – trudno nie być pod wrażeniem. Pociechy co chwilę znajdują atrakcję jeszcze ciekawszą od poprzedniej, na ich twarzach goszczą uśmiechy, a energii mimo długich szaleństw nie ubywa.

Zimowy relaks na wesoło

Oferta typu Zakopane atrakcje dla dzieci zimą jest równie interesująca. Mnóstwo osób woli oglądać góry właśnie w zimowej odsłonie. Przyjazne stoki narciarskie ze szkółkami i wykwalifikowanymi instruktorami, czy lodowiska, to nie jedyne formy aktywności. Porcję adrenaliny oraz frajdy zagwarantują przejażdżki na skuterach śnieżnych. Do dyspozycji są firmy np. Snowdoo, zajmujące się organizacją takich wypraw i wypożyczeniem sprzętu, które dodatkowo proponują snow rafting, czy snow tubing. Warto zafundować dzieciakom taką przygodę. Będą zachwycone i jest duże prawdopodobieństwo, że na jednej przejażdżce się nie skończy.

Skoro zima, to kuligi. Te w górach są wyjątkowe, zarówno w dzień, jak i wieczorem, choć druga opcja wydaje się ciekawsza. Gwiazdy na niebie, doliny, drzewa i szczyty pokryte bielą, blask pochodni – prawda, że wyobraźnia zaczyna pracować? Na zakończenie kuligu uczestnicy zapraszani są na ognisko, na którym nie tylko piecze się kiełbaski, ale też śpiewa i tańczy w rytm góralskiej muzyki.

Atrakcje Zakopane zimą to również zakątki dla dzieci, oferujące wyśmienitą zabawę. Kiedy postanowimy odpocząć od śniegu i mrozu, zamiast udać się do pensjonatu i spędzać czas przed telewizorem, lepiej zabrać maluchy do sali zabaw, zlokalizowanej pod dachem. Park Janosika to szczególny zakątek, gdzie na kilkuset metrach kwadratowych znajdują się m.in. trampoliny, tory przeszkód, zjeżdżalnie, czy ogromne dmuchańce. Można się tam wyskakać i wyszaleć, a potem pójść do klimatycznej kawiarenki na coś słodkiego. Ten ogromny bajkoland to kraina ubóstwiana przez dzieci i ich rodziców.

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *